Monday, May 23, 2022
HomeMerit ListsKILIFI COUNTY ECDE APPLICANTS SHORTLISTED AND INVITED FOR INTERVIEWS. INTERVIEW DATES, 2020-2021

KILIFI COUNTY ECDE APPLICANTS SHORTLISTED AND INVITED FOR INTERVIEWS. INTERVIEW DATES, 2020-2021

Kilifi County
All persons shortlisted hereunder are invited for interview at the mentioned venues in the various Sub Counties as per scheduled dates and time.
The candidates should carry with them:
    Original Kenyan Identification (ID) Card or Passport
    Original certificates and testimonials
    Current recommendation letter from current employer.
Post of ECDE Teacher III (Diploma holders)
Date: 06/01/2021                                                                                                Time: 9.00
am

Magarini Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Emily Mbori MgahangaFSub County
Administrators office
2.Samuel Katana NgumaM
3.George Thuva KalugoM
4.Moses Mtawali KahindiM
5.Shadrack Baya ThoyaM
6.Mercelene Furaha CharF
7.Karayu Esha GhamaharoF
8.Jacline Zawadi NgalaF
9.Angoie M JohnM
10.Asha Mohammed AliF
11Garama Luwett MashaM
12Yaa Barikiwa JefwaM
13George Kombe KahindiM
14Mary CharoF
15Petronila Karembo KatanaF
16David Ngowa MwaringaM
17Samuel Mariza MbeyuF
Date: 07/01/2021                                                                                              Time: 9.00
am
S/NNamesGenderVenue
18Susan Wambui KaranjaFSub County
Administrators office
19Constance Rehema JosephF
20Rose Shukrani NyanjeF
21Micahel Safari NgumbaoM
22Agnes Kamene KiioF
23Pauline Hariri KitsaoF
24Racheal Thabu ShunguF
25Kaingu George DeriM
26Cecilia Sidhani MwaranduF
27Joyce Kache NgumbaoF
28Purity KatanaF
29Emily Hadija JefwaF
30Emmaculate Rehema KainguF
31Esther Fikiri MwavuoF
32Chrisopher Deche ChongaiM
33Merceline Furaha ChiaiF
34Francisca Elisha ThoyaF
35Lilian Neema HareF
36Grace Kanze SulubuF
Date: 08/01/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
37Mlewa Lucy KaremaFSub County
Administrators office
38Joyce Hariri SulubuF
39Constance Rehema AnzanziF
40Francis Kalu KithiM
41Maureen Nyadzua MwatangaF
42Jefwa Purity NeemaF
43Roselyne Kadzo KombeF
44Lilian Dama KazunguF
45Sanita Jefwa DindiF
46Lennox Masha NgowaM
47Elizabeth Kadzo NzaiF
Post of Assistant ECDE Teacher HI (Certificate holders)
Date: 11/01/2021                                                                                              Time: 9.00
am
Magarini Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Lilian Shukurani NyambuFSub County
Administrators office
2.Caroline Hadiwa HiyesaF
3.Esther Kadzo KarisaF
4.Samuel Nguma JangaaM
5.Japhet Kazungu CharoM
6.Rehema Monje KalumeF
7.Issac Thoya NgumbaoM
8.Eunice Kahaso NgumbaoF
9.Festus Baya MsanzuF
10.Rophus Mwaringa NgowaM
11Charo Thabu KombeF
12Everlyne Maneno NgalaF
13Gladys Kithole KahindiF
14Elizabeth Kadzo KazunguF
15Kaingu Wilson WanjeM
16Irene Pendo MlewaF
17Teresia Rehema KahindiF
18Ngala Justin CharoM
19Sharlete Makini AnzaiF
20Elizabeth Riziki MenzaM
Date: 12
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
21Teckla Mnyazi KagumbaFSub County
Administrators office
22Annah Karisa MwambireF
23Kazungu James KainguM
24Kaingu Emmaculate RehemaF
25Jeremiah Mweni MashaM
26Tumaini Prisca JuliusF
27Joseph Hassan MenzaM
28Mweni Nickson MrambaM
29Rose Mrima JiraF
30Pascolina Kadzo KengaF
31Phillip Chengo KazunguM
32Gladys Nyevu RahisiF
33Waleh M TimothyM
34Charo Agnes FatumaF
35Celina Mwatsuma MamboF
36Christine Rehema DavidF
37Charo Charity NeemaF
38Stephen Katana LuganjeM
39Neema Ismail TuvaM
40Rachel Biiya MashaF
41Eunice Zawadi MlewaF
42Constance Salama MlewaF
Date: 13/01/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
43Juliet Zawadi ShunguFSub County Administrators office
44Gladys Kithole KahindiF
45Elfrida Mwake JumwaF
46Juliana Mahenzo SamuelM
47Esther Kadzo MrambaF
48Petronila Mbodze NjuguF
49Sanita John NgmbaoF
50Amina Athman DindiF
51Janet Kadzo KatanaF
52Jamila Charo NgowaM
53Thethe D KatanaF
54Elina Sidi MichaelF
55Eunice Mnyazi MturiF
56Joyce Rehema MwambireF
57Kaingu Maurine TauraF
58Rehema Mwatsuma MamboF
59Garama Josiah CheaM
60Mpathe Harrison ZiroM
61Munga Mnyazi ZainabuF
62Lydiah Salama KatanaF
63Samuel Ndoro MwanyaleM
64Safari Masha BayaM
65Jemimmah Dama RuwaF
Date: 14/01/2021                                                                                              Time: 9.00
am
S/NNamesGenderVenue
66Gladys Manyeso ShunguFSub County
Administrators office
67Eunice Kache KatsetseF
68Florence Kahonzi KatanaF
69Sidi Khambi DhukaF
70Chengo Christine KadzoF
71Mercyline Neema KarisaF
72Annet Nyevu JoshuaF
73Grace Kavumbi KarisaF
74Alice Mapenzi KarisaF
75Faida Kadenge MwangoF
76Chea Julius KengaM
77Judith Eghwa WilsonF
78Sharlet Mishi NzaroF
79Mtili Alfred KazunguM
80Stephen Kazungu KatanaM
81Kenneth Koi ThetheM
82Matano Nazi GladysF
83Stephen Karisa CheaM
84Amos  Ndoko BayaM
85Benson Thuva GaramaM
86Racheal Dhahabu KaluF
87Caroline Mnyazi BugoF
88Philister Pendo MollehF
89Rehema Katana KhsesiF
90Santa Kazungu MwangoF
91Nelly RehemaF
Post of ECDE Teacher III (Diploma holders)
Date: 06/01/2021                                                                                               Time: 9.00
am
Ganze Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Mwadori Kahindi ThomasMGauze Polytechnic
2.Janet Kalume KathitheF
3.Everline Chuka MgangaF
4.Charles Samuel NgalaM
5.Josephine Sidi NgalaF
6.Vivian Amina RadhiF
7.Everson Shungu CharoM
8.Mnyazi Jumba ChigumbaM
9.Benjamin Nyambu KudzahM
10.Lucy Sidi ChangawaF
11Everline Subira KatanaF
12Beatrice Tabu KengaF
13Esther Rehema FikiriniF
14Sylvia Lauzi  MwanyambaF
15Mapenzi Nicholas KahindiM
16Esha k JumaF
17Salmon Menza MwanguoF
18Annah Mwenda KadhengiF
19Faith Kanze CharoF
20Jackline Pili RanduF
21Josephine Santa KengaF
22Amos Baya KitsaoM
Date: 07/01/2021                                                                                                Time: 9.00
am
S/NNamesGenderVenue
23Renson  NgumbaoMGauze Polytechnic
24Rachael Fikirini KengaF
25Zilpher Dama WanjeF
26Kenyatta JuliusM
27Linnet Kache SulubuF
28Joyce Neema MwatariF
29Kombe Sharlet SalamaF
30Florence Tabu FoleniF
31Lennox Ngemi NyasiM
32Nzai Randu JamesM
33Eunice Dzine MatoleF
34Grace Neema DzengoF
35Joyce Rehema PembeF
36Karembo Karisa KazunguF
37Gladys Pendo MuhambiF
38Clarice Dama MenzaF
39Charo Salama SalomeF
40Anne Sidi KahindiF
41Christine Kadzo KaluF
42Pauline Kadzo KazunguF
43Gladys Zawadi KahindiF
44Mercvline Dhahabu LuwaliF
Post of Assistant ECDE Teacher HI (Certificate holders)
Date: 08/01/2021                                                                                             Time: 9.00 am
Ganze Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Johana Yeri KatanaMGauze Polytechnic
2.Roseline Pahe MrimaF
3.Sharifa Samini KarisaF
4.Patience NdoroF
5.Mary Mwabeja ChikusheF
6.Rachael Kadzo KalumeF
7.Charo K JosphineF
8.Peris Jumwa KithiF
9.Elvin Kafedha MitsungaF
10.Dama KarisaF
11Rehema Dzame DzomboF
12Elizabeth Neema ThoyaF
13Sharon Kaloleni ChengoF
14Eunice K KahindiF
15Salama Kahaso MdzombaF
16Agnes Mapenzi ChangawaF
17Joyce Rehema PembeF
18Karisa Katisho ChristineF
19Purity Kadzo KengaF
20Racheal Rehema KengaF
21Emmanuel Karisa NgowaM
Date: 11/01/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
21Alex Karisa KombeMGauze Polytechnic
22George Robinson KazunguM
23Penina Rahab ManyazaF
24Blustus Masha KengaM
25Elizabeth Monje NzomoF
26Agnes Kadii CharoF
27Alice Halima KatanaF
28Mercy Rehema KengaF
29Saumu DominicF
30Eunice Salama ShikariF
31Martha Sidi RimbaF
32Sabina Karembo ReubenF
33Millicent Riziki RuwaF
34Mwaringa Emmanuel MumeM
35Martilda Bendera MweniF
36Beatrice Dama ZiroF
37Constance Lolani SiryaF
38Constance K KazunguF
39Florence Mapenzi LewaF
40Jemima Zawadi DaduF
41Patence Kwekwe DidahF
42Charles Randu SafariM
Date: 12/01/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
43Jackline Furaha CharoFGauze Polytechnic
44Nzuga Chireri ChaiM
45Bahati Mhambi NgowaF
46Lilian Hadija ChengoF
47Samuel Chiwai KarisaM
48Peris Kadzo KengaF
49Kenga Janipher KhamisiF
50Risper Umazi MzunguF
51Jastina Pili MwangudzaF
52Alice Rehema MwahengoF
53Abdalla Kombe KithiM
54Josephine Zawadi BayaF
55Rahma Emma ChitoleF
56Athman Rashid KitsaoM
57Caroline KahindiF
58Lucy Jumwa ShadrackF
59Roseline Dzendere JosephF
60Constellor Mjeni CharoF
61Agnes Manyeso KengaF
62Jackline Furaha CharoF
Post of ECDE Teacher III (Diploma holders)
Date: 15/01/2021                                                                                                                Time: 9.00
am
Post of ECDE Teacher III (Diploma holders)
Date: 15/01/2021                                                                                                                Time: 9.00
am
Kilifi North Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Josphine Santa TsumaFFumbini ECD
Resource Centre
2.Mlewa Elizabeth MapenziF
3.Samuel B. MkareM
4.Daniel Kahindi ChangawaM
5.Joshua Mwangata MwangalaM
6.Ngumbao Emmanuel KazunguM
7.Kasichana Chengo MangiF
8.Roselyne KaremaF
9.Cecili KalokiF
10.Thoya K.RebeccaF
11Mercy Kadzo KarisaF
12Josephine Kadzo KafamaF
13Rehema Furaha CharoF
14Esther Pola KipondaF
15Prisca Nyamvula KalimboF
16Samuel Jefwa KazunguM
17Selina Kadzo KahindiF
18Mourina Dzidza KarisaF
19Humphery  Kalama ChilyalyaM
20Sophie Dzahazi MazeraF
21Grace Nyamvula MburaF
22Najah Omar AbdallaF
Date: 18
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
23Sara Kadii KatanaFFumbini ECD
Resource Centre
24Winnie Luvuno KunjeF
25Esther Mnyazi HaroF
26Mebakari Ali MbwanaM
27Elizabeth M. KatotoF
28Richie Rajab GamboF
29Charity Pendo KatanaF
30Esther Karembo KazunguF
31Mary Rehema KatanaF
32Joyce Kache KazunguF
33Elina Furaha RanduF
34Mariam Kahonzi AbdallaF
35Gideon MwaropoM
36Salim ShamsaM
37Esther Karembo KahindiF
38Mrabu Elizabeh NambaniF
39Peninah Munyazi ChilumoF
40Naomy Kadzo MwadunaF
41Roselyne Chizi MwangoF
42Kulthum Mohammed MashoboM
43Martha Selivia SidiF
44Salome Luvuno ChongaF
Date: 19
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
46Merclyne Kwekwe DecheFFumbini ECD
Resource Centre
47Christine Zawadi KatanaF
48Beauty Mkambe RongomaF
49Gladys Lozi MzunguF
50Neema Samuel KabogaF
51Margaret Mapenzi KatungoF
52Kasiwa Mramba KagohuF
53Obby  Ngala DidaM
54Dorcas Hasafara KokaniF
55Stellar Chepkoech MutaiF
56Felicia Pendo ChongaF
57Zawadi ChapaF
58Agnetor Dama KalamaF
59Jumwa Justus RuwaM
60Sarah Luvuno MwalimuF
61Caroline Karisa MwaroF
62Mapenzi Benson KutoM
63Janet  Kahunda ShutaF
64Elvia Mwaka KahindiF
Post of Assistant ECDE Teacher HI (Certificate holders)
Date: 20/01/2021                                                                                               Time: 9.00
am
Kilifi North Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Brenda Bahati KalumeFFumbini ECD
Resource Centre
2.Seneta Mwendwa ThoyaF
3.Maria Kasichana GabrielF
4.Mary Kamuche MwadoriF
5.Bora Mwaka FlorenceF
6.Stella Amina MwaromeF
7.Agnes Sidi KatanaF
8.Constellar Pendo KainguF
9.Joel Santa KitsaoM
10.Lucy Santa KitungaF
11Christine Furaha KahindiF
12Prisca Anzazi TsumaF
13Emmaculate Kadzo YaaF
14Mgandi Nyamawi JiraF
15Joan Anzazi PoleF
16Mercyline Sarah NyagahF
17Christine Kwekwe YaaF
18Phelister Ningala ChilumoF
19Harriet K.KombeF
20Evans Neema MwagandiM
21Eve Rehema BayaF
22Sarah Dama GharamaF
Date: 21
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
23David Malo SonjeFFumbini ECD
Resource Centre
24Elizabeth Neema MweniF
25Priscar Nzalambi NgalaF
26Mariam MungahF
27Sandra Mbeyu SindiF
28Happy Uchi DzomboF
29Nelly Idza BarisaF
30Halima Mohammed AliF
31Florence Dama YaaF
32Josephine Kasichana KahindiF
33Pahe Kiti ChongaF
34Faith Uchi KaiF
35Leah Manga NdoloF
36Gona R.KondeM
37Kafedha Henry RamadhanM
38Grace Salama MupeF
39Everlyne Kadzo NginaF
40Agnes Pahe KengaF
41Elizabeth Furaha KadateF
42Nazi George ChiromeM
43Kibibi Natasha MatezoF
44Eunice Kadzo MbithaF
Date:22/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
45Mitsanze Neema BeryleFFumbini ECD
Resource Centre
46Halima HamisiF
47Esther Chonje MugangaF
48Cecilia Kadzo MakuthaM
49Sada Sidi MwaringaF
50Mkambe Phoebe LugweF
51Fridah Chaga PandeF
52Agnes Nyadzua MwambaoF
53Etsther Salama WanjeF
54Saada Bilali MwakibuM
55Josephine Mose TemboF
56Flora Moseh NgalaM
57Priscillar KitsaoF
58Winnie Rehema NgalaF
59Winnie Mwaka GonaF
60Queen Uchi ThoyaF
61Joseph Kalama KazunguM
62Gloria Santa DongoF
63Everlyn Maitha MweniF
64Marcy KatanaF
65Asya Ahamed HajiF
66Mercyline Katsele KiboniF
Date: 25
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
67Karisa Roselyne KaremboFFumbini ECD
Resource Centre
68Shufaa Bakari YusufF
69Rehema James KadengeM
70Selina Mkambe NgumbaoF
71Agnes Tumaini KithiF
72Jackline Sada KarisaF
73Stellar K. ChomeF
74Reuben Bidii KarisaM
75Caroline Mwaka BushutiF
76Karisa Tina KavumbiF
77Kabibi Mure KazunguF
78Beatrice Dhahabu NgokaF
79Acquilinar MungaF
80Martha Salome MapenziF
81Everlyne Kafedha KazunguF
82Elnora Faida KainguF
83Llilian Jumwa KaiF
84Kalama Janet KakalaF
85Eunice Malombo ChilyalyaF
86Esther Salama WanjeF
87Laban MwaromeF
88Cellina Nyadzua MbigoF
Date: 26
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
89Beatrice Mwaka PiriFFumbini ECD
Resource Centre
90Angeline Fahamu MewakinaF
91Anzazi Sandra PoleF
92Pauline Kache MwavitaF
93Julius Wanje NyaleM
94Mariam MungaF
95Num Kanze KithiF
96Dorcas Zawadi MwaroF
97Patience Mariga MwabonjeF
98Irene Furaha KatanaF
99Mary Mghoi MwaviswaF
100Priscilla Kabaha KibereteF
101Lillian N. MwatariF
102Janet Idza KaluF
103Katana Neema AliceF
104Bimu Nikuchengwa KamangoM
105Josephine Luvuno ZiroF
106Mwasaha M. PatrickM
107Eunice Jumwa JefwaF
108Linet Neema MrambaF
Post of ECDE Teacher III (Diploma holders)
Date:13/01/2021                                                                                                 Time: 9.00
am
Malindi Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Simon CharoMTakaye Social Hall
2.Elizabeth Mbeyu  JotoF
3.Lydia Mnyazi MwanyaeF
4.Beatrice Sidi KatanaF
5.Juliet Mhache MwaziweF
6.Laurine KainguF
7.Priscah U KadengeF
8.Zuleiha Mjahid AbulkadirF
9.Hariet Rehema JiraF
10.Roselie Lauzi MungaF
11Lydia Baya GungaF
12Sum Huda MbarakF
13Gladys Fikibi MitsanzeF
14Deche  Mwaka ZilphaF
15Grace Kombe NzaiF
16Joyce Kadzo KeaF
17Denice Hawa RamaF
18Joyce Kalala MbuviF
Date:14
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
19Joyce Kitsao SimbaFTakaye Social Hall
20Simion Kidhuku KadengeF
21Brenda Wato KudhaF
22James Kitsao KadengeM
23Kaingu Anthony  CharoM
24Charles George NyanjeM
25Katherine Kavumbi KamwajF
26Topiister Amina FundiF
27Mrabu Kadzo MaryF
28Happiness Njira NdoroF
29Nyanje Rachel EmmanuelF
30Jemmima Zawadi DaduF
31Lilin Kangombe MdzombaF
32Getnide Salama MashaF
33Baraka Kaigu JefwaM
34Emmily Baya BimlingoF
35Charrity Tsuwi KalamaF
36Mercy Ayieno OyienoF
37Guni Chizi BattF
38Martha WaloweF
Post of Assistant ECDE Teacher HI (Certificate holders)
Date:   15/01/2021                                                                                    Time: 9.00 am
Malindi Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Dorris Kwekwe BayaFTakaye Social Hall
2.Evalyne Medza SaroF
3.Janet Mwenda MwanyaleF
4.Fauzia Rai ChingobiF
5.Joseph Kalama KarisaM
6.Elvina Mkarye SaminiF
7.Jecinter Rukia FestusF
8.Henry Baraka VictorM
9.Gloria Andrew KazunguF
10.Janet Nyavula RanduF
11Jackline Cheda ShutuF
12Msagala Loice NaziF
13Jenifa Dhabu KarisaF
14Rose Chego AmaniF
15Hilda Kanze SafariF
16Ruth Kanui MashaF
17Mariamu MwasambuF
18Eunice Magombe ChiroF
19Mesalimu  Nginyo MwathimaF
20Esther Kadzo KatanaF
21Rita Sidi MwaranduF
Date:18/01/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
21Adam Baraka TirusMTakaye Social Hall
22Constance Pendoh ZephaniahF
23Monica Dama KahindiF
24Kahindi Janet KadzoF
25Samuel Mary MapenziM
26Margaret Kadii MwiloF
27Everlyne Tabitha NyanjeF
28Ancillar Halima BayaF
29Evah Malombo ChakayaF
30Agnes Dama CharoF
31Gloria Omubango  NyawiraF
32Baya Christine UchiF
33Purity Kadzo MwaihaF
34Erickson Martha SiryaM
35Matilda Tumaiini KalamaF
36Lawrence Dogo ChaiM
37Patience Nyadzua WanjeF
38Chipira Linet HarusiF
39Ramla Thoya NdoroF
40Evalyne Medza SaroF
41Serah Kache ChaiF
42Margarety Kache NgonyoF
43Roselyne Walengwa KasengeF
Date:19/01/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
43Chiroma Ndegwa MongoFTakaye Social Hall
44Ruwa Nzai KombeF
45Rehema Ali LuwaliF
46Changawa Grace PolaF
47Agnes Dama KarisaF
48Peris Kadii MitsanzeF
49Margaret Kanze MwavuoF
50Ojock JaneF
51Sarah Karisa ChaiF
52Baraka Iha KwichaM
53Eunice Kaingu WanjeF
54Lydia Tumaini ChapaF
55Elina Sidi KainguF
56Dinah Tumaini KatanaF
57Denice Hawa RamaF
58Samu Edward BayaM
59Harrison Kombe NzaiM
60Hamisi Shanga PalaM
61Salma Fadhil OmarF
62Phanuel Carina ZiporaF
63Elizabeth Jumwa KarisaF
64Evaline Mwende NdangwaF
65Sharlet Kadzo MwagandiF
Date:20/01/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
66Phyllis Saumu KitsaoFTakaye Social Hall
67Carolyne Neema KatanaF
68Rukia Maamun BwanaheriF
69Gladys  ThoyaF
70Lavenda Mbeyu ChikoF
71Simon Ngala KahindiM
72Faith Ndanu KikuniF
73Zawadi Mary CharoF
74Emmanuel Wanje BayaM
75Mapenzi Antony SulubuM
76Rukia Alfany NassorF
77Serah Said CharoF
78Carolyne Haluvaa TolaF
79Salama Kadenge BayaF
80Elizabeth Masika KalamaF
81Mary Kadii CharoF
82Christine Tunda SafariF
83Yeri Anderson JoyceF
84Josphat Katana KahindiF
85Charo Vinani LoiceF
86Ruth Riziki SahaF
87Lilian Mapenzi FondoF
88Selina Sada KadzehaF
Post of ECDE Teacher III (Diploma holders)
Date: 21/01/2021                                                                                             Time: 9.00
am
Kaloleni Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Esmond Mwalimu MashaFMariakani Sub Unit
Office
2.Mary CheaF
3.Tecklar Pendo LugoF
4.Catherine WangesiF
5.Catherine Kabeyu PulaF
6.Fatuma AthumaniF
7.Sofia Rashid DzomboF
8.Saumu Malombo BindoF
9.Florence Nyambura MashaM
10.Lugho Mbeyu RoseF
11Said Karisa KithiM
12Florence Zawadi KombeF
13Hadija Mlongo TsumaF
14Teresa Neema ChomeF
15Eisha Kazungu KithiF
16Lauryne Mapenzi MdzombaF
17Emily Kimera KaremboF
18Lucy Mwaka MwachitiF
19Daniel Kazungu KarisaM
20Zainab Kombo KomboF
Date: 22
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
21Fatuma AthumaniFMariakani Sub Unit Office
22Esther MitsanzeF
23Florence Lonyo NduneF
24Juliet Mwaka FakiM
25Deborah Ayuma StephenF
26John KombeF
27Emmanuel Hamisi KarisaF
28Daniel Kazungu KarisaM
29Florence Mwaka  TsumaF
30Fatuma AthumaniF
31Jeniffer Kahunda KadiF
32Fatuma AthumaniF
33Pili Kalawa NdangiliF
34Purity Umazi CharoF
35Yaa HarrisonM
36Constance Kalume BayaF
37Elizabeth ChongaF
38Winnie Dama KazunguF
39Pamela Choni MwembeF
Post of Assistant ECDE Teacher HI (Certificate holders)
Date:   25/01/2021                                                                                             Time: 9.00
am
Kaloleni Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Christine Kasichana IhaFMariakani Sub Unit
Office
2.Clementina Bahati CharoF
3.Pauline Kafedha KazunguF
4.Shanny Sherry KarisaF
5.Mary Karisa BayaF
6.Constance Mbuche ChishamboF
7.Subira Nduku MumoF
8.Ferrick Pendo KarisaF
9.Florence Kahaso KainguF
10.Emmanuel Hamisi KarisaM
11Selina Mauna MwingaF
12Zaitun Pili KarisaF
13Winnie Dama SafariF
14Florence Mghoi MwaningoF
15Esther Sidi KazunguF
16Sunday Dzombo SamuelF
17Purity Riziki NgonyoF
18Joyce Mbeyu MungaF
19Nancy Tabu KengaF
20Irene Kadzo MangiF
Date:
am
26/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
21Beatrice Katoi KayaaFMariakani Sub Unit
Office
22Beatrice CharoF
23Juliana Anzazi MguteF
24Philip Katana KithiF
25Claris Kadzo MrambaF
26Mlongo ShamakameF
27Riziki Nyamvula YusufF
28Mejumaa Chizi ShihiF
29Caroline Salama CharoF
30Hussein Kilifi KarisaM
31Asha Chinyavu MangaleF
32Linet Santa KasiwaF
33Betty Umazi BefahF
34Christine NgonyoF
35Esther Kashutu KadengeF
56Marion Rehema MbaruF
37Pili Chiri KapalaF
38Priscillar Kadzo KalumeF
39Sylvia Kithi KahasoF
40Phelista Chai KatanaF
Date:27/01/2021amTime: 9.00
S/NNamesGenderVenue
41Purity Mwaka MutengoFMariakani Sub Unit Office
42Aqulinah Namana MgangaF
43Ramadhani Juma MarimahF
44Everlyne Bahati BayaF
45Irene Dama BayaF
46Revic ChaiF
47Agnes Bahati KazunguF
48Fondo Katana KarisaF
49Ruphence Kadzo ThoyaF
50Emily  Nyadzua MzunguF
51Priscillar Zawadi MrambaF
52Joyce Zawadi MbazuF
53Robert Kithi KatanaM
54Josephine Pendo MzunguF
55Beatrice Santa NgalaF
56Pili Chizi KapalaF
57Priscilla Mbodza TsumaF
58Milcah Mukhabali LitundaF
59Harriate Kanze KengaF
60Ziroh Jemimah MuhacheF
61.Fatuma Khamisi Thova
Post of ECDE Teacher III (Diploma holders)
Date: 27/01/2021                                                                                                               Time: 9.00
am
Kilifi South Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Tabitha Kadzo NgumbaoFSub County Administrator Office Shariani
2.Chrispiner Anzazi MuyeF
3.Rachel Kanze JilaniF
4.Eunice Ndunge MalonzaF
5.Ruth Mbodze MwandongaF
6.Num Awadh AbdallaF
7.Umazi Mwalewa MwashahaF
8.Linet Neema MweniF
9.Safari Gladwell ChimbejaF
10.Khadija Khamis OmarF
11Grace Justus TangaiF
12Elizabeth Mbeyu KeahF
13Grace Sidi BayaF
14Sidi Happy  NgumbaoF
15Amina Said MangiF
16Loice Kadzo MwaringaF
17Sarah Sidi KainguF
18Mwaka NguleF
Date: 28
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
19Amina Abdalla HassanFSub County
Administrator Office
Shariani
20Robert Chiro NyingeF
21Najma Juma MwaitoF
22Rachel Nantalo KombeF
23Doreen Anzazi JiraF
24Rebecca Nimwaka MwangomeF
25Cynthiah Zawadi MudunguF
26Martha Sada KarisaF
27Laurine Mbodze MwiriF
28Margaret TsumaF
29Carolyne Neema MwangalaF
30Mary Karembo NjugaF
31Mwamuye Getrude MbeyuF
32Susan Kwekwe MashaF
33Benjamin Janji MungaM
34Gladys Sifa KainguF
35Ancilar Uchi NgalaF
36Nancy Maua KaluF
Date: 29
am
/01/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
37Agnes Kanze NgotiFSub County
Administrator Office
Shad
38Pauline Mnyazi ChilumoF
39Evalyne Nyamvula MwingoF
40Reubin Gambo MaropiaM
41Juliet Luvuno ChapioF
42Pamela Mnyazi LewaF
43Latifa Ismail IddiF
44Clemence Furaha MwaringaF
45Daniel Mungoma PeterM
46Eunice Munyazi MungaF
47Benta Anzazi MwamwingaF
48Caroline Luvuno KittiF
49Margaret Ningala WasheF
50Samuel Chamanga MwabonjeM
51Francis Mwalimu KainguM
52Lucy Neema NzaiF
53Emma Dzidza NyingeF
54Khadija A KassimF
Post of Assistant ECDE Teacher HI (Certificate holders)
Date:   01/02/2021                                                                                     Time: 9.00 am
Kilifi South Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Naima Mnyazi GeaorgeFSub County Administrator office Shariani
2.Eline Maondo TokaliF
3.Thima Mpa HassanF
4.Lillian Dama MarthaM
5.Loice Num CharoM
6.Loreen Mnyazi JumaF
7.Patricai Luvuno KainguM
8.Sylvia Mnyaza MwanyambaF
9.Peris Medza MtsongaF
10.Rider Raphael MwambangaM
11Constance Pahe KalamaF
12Zosi ElinnahF
13Aisha AbduliahmanF
14Phelista Kanga MwabonjeF
15Erick Kadzenga NyamanwiM
16Patience Nyamvula BongoF
17Constance Nydzua YaaF
18Nyinge Mnyazi GraceM
19Gladys Pendo Khamisi
Date:02/02/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
21Everlyne Mwaka NdoroFSub County
Administrator office Shariani
22Janet Mwaka MbaniF
23Mary Mkambe GilbertF
24Jackline Rehema KarisaF
25Mwalune Mary KwekweF
26Baya Everlyn NyamvulaF
27Martha Ningala MwandejeF
28Aisha Kerebi MohamedF
29Salama Kalinda JefwaF
30Nyaduza Chiro ValnerF
31Florence Luvuno MwanyambaF
32Rachael Medza ChiboF
33Bibian Idza BarisaF
34Sarah Mwaka ChigundaF
35Neema Jacob LewaF
36Fatma Omar SheeF
37Mercy Nyevu KazunguF
38Joshua Manjewa paulF
39Rachael Chitsaka MwangalaF
Date:03/02/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
40Shellin Mwaka MwamungaFSub County
Administrator office
Shariani
41Petronillar Mwaka JembeF
42Mwasambo GraceF
43Tacillar Mbodza BindoF
44Naomi Santa KahindiF
45Jacintar Mkambe MbaruF
46Tembo Rebecca ChoniF
47Lunnet Mapenzi MwambaF
48Philister Mbuche TunjeF
49Karen Kadii MwamulalaF
50Zawadi Phillip JefwaF
51Kazungu Grace ChisitsaF
52Lilian Kadzo KitsaoF
53Risper Mbodze KarimaF
54Chai Joyce KatanaF
55Elizabeth Masika ChilyalyaF
56Mwanasiti Athuman LioagoF
57Marrieta Anzazi MwangomeF
58Difence Dzala RimbaF
Date:04/02/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
59Elviner Manga PiriFSub County
Administrator office
Shariani
60Peris Madzua KittiF
61Pauline KaiF
62Mary Mnayzi MwavitaF
63Caroline Tatu MwachirembeF
64Mishi Aura OmarF
65Constance Mbuche ChishamboF
66Diana Idza TingaF
67Loice Lozi ChigiriF
68Loyce Magombe KainguF
69Anderson Mungoma MlandaM
70Frida Uchi MsheleF
71Janet Geji ZosiF
72Caroline Dzame TemboF
73Bakari Chiyonzo JuloM
74.Pauline Anzazi MwarabuF
75Lydia Chizi KalamaF
76Elizabeth Mbeyu GangotoF
77Kai Chigongo JanetF
78Kalama KitiM
79.Emily Mwarabu ChongaF
Post of ECDE Teacher III (Diploma holders)
Date: 28/01/2021                                                                                          Time: 9.00 am
Rabai Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Merceline Mose PoleFSub County Administrator Office
2.Charity Chari MbaruF
3.Josephine Sinangoa DzomboF
4.Constance Myazi MruuF
5.Maxwel Heba MwikandiM
6.Nelly Kuvina  MwagoyoF
7.Medza Halima MumbaF
8.Mishi Nyadzua JumaF
9.Margaret Kabua KarisaF
10.Esther Kwekwe LwambiF
11Catherine Maku KulolaF
12Lenga Loice DzineF
13Getrude Mwaka KavuF
14Harriet Tabu MungaF
15William Katama GeorgeM
Date: 29/01/2021Time: 9.00 am
S/NNamesGenderVenue
16Selina Kwekwe MakondeFSub County
Administrator Office
17Agnes Chitsaka VueF
18Martha Malombo KadotiF
19Mariam Mnyazi MbajiF
20Purity Chirindo zokaF
21Rose Nyadzua TsumaF
22Fatuma Uchi ChakaF
23Mishi Mnyazi KidzunguF
24Rashid Maraga TsuiF
25Jescar Kuvuna NdengeF
26Joyce Pahe MwambaruF
27Kevin Tsuma MwarumbaM
28Mnyazi Mwaluwe ZokaF
29Charlotte Kadzo KatamaF
30Lucky Mwadzala JakaF
Post of Assistant ECDE Teacher HI (Certificate holders)
Date:  01/02/2021                                                                                              Time: 9.00
am
Rabai Sub County
S/NNamesGenderVenue
1.Janet Mbetsa TsumaFSub County Administrators Office
2.Sarah Mwaka KavuF
3.George Fondo KidzingoF
4.Joyce Sidi YaaF
5.Abubakar Mwamba KalongoM
6.Mary Dzame WanjeF
7.Salome Maku NgaoF
8.Tsuma Nyamvula AugastineF
9.Priscilla Luvuno MwachiroF
10.Ruth Mnyazi SindoF
11Margaret Mbodze MwadziweF
12Amida NzakaF
13Phenny Chizi chenzeF
14Grace Sada KomboF
15Eunice Said ChaiF
16Saida Mwaka HassanF
17Gladys Koki AlexF
18Beatrice Medza MvukoF
19Nancy Nazi Dawa
20Emily Chirindo Jimbi
21Melania Mona Mbaji
22Munga Mary Mwaka
23Antonina Chisinde Hanjari
Date:  02
am
/02/2021Time: 9.00
S/NNamesGenderVenue
23Fatuma Mnyazi HusseinFSub County
Administrators Office
24Stella Mbalazi KunjeF
25Mwafungo Mrima NyongahF
26Fenny Umazi DenaF
27Agnes Mapenzi KazunguF
28Zoka C RachaelF
29Emily Ningala MwafungoF
30Happy Mbodze SindoM
31Laureen Mbodze KavuF
32Betty Mashaka MakongoF
33Nancy SadikiF
34Mwanatumu Mbodze MlangoF
35Patricia Mnyazi KalongoF
36Constance Luvuno NzakaF
37Elizabeth Ali ChikandaF
38Charlotte KuvunaF
39Mohammed Mwamwaka MatifuM
40Lillie Chonge MazeraF
41Racheal Fudu NgalaF
42Irene Nyamvula DzuyaF
43Eunice Kamene KithiF
44Kavu Hannah MwakaF
45Fatuma  Sidi AliF
46.Violet Faida RamaF
47Christine Umazi  JakaF
Board Secretarv/CEO: Countv Public Service Board
RELATED ARTICLES

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Most Popular

WE'RE SOCIAL

16,985FansLike
1,786FollowersFollow
13,681FollowersFollow
1,255FollowersFollow
3,151FollowersFollow
61,453SubscribersSubscribe
error: Content is protected !!